Crydom HS251-H12D4825
HS251-H12D4825 picture photo
Mfg. Part Number
HS251-H12D4825
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
SSR/HS ASSY
Datasheet Download
HS251-H12D4825.pdf
Availability of HS251-H12D4825
QUANTITY
HS251-H12D4825 Order Process
Ship out your order
Specifications of HS251-H12D4825
Internal Part NumberEIS-HS251-H12D4825
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Relays
FamilySolid State Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HS251-H12D4825
Related LinksHS251-H, HS251-H12D4825 Datasheet, Crydom Distributor
HS251-H12D4825 Details Description
Related parts for HS251-H12D4825
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 700MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 162MA 3.9 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.27A 190 MOHM datasheet.pdf
MOD VINCULUM EVAL KIT UK CONN datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf