Sullins Connector Solutions HSC25DRAN-S734
HSC25DRAN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HSC25DRAN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB
Datasheet Download
HSC25DRAN-S734.pdf
Availability of HSC25DRAN-S734
QUANTITY
HSC25DRAN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSC25DRAN-S734
Internal Part NumberEIS-HSC25DRAN-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSC25DRAN-S734
Related LinksHSC25DR, HSC25DRAN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSC25DRAN-S734 Details Description
Related parts for HSC25DRAN-S734
Crystal 15.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS73601-518 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CABLE 5POS SOCKET STR 5M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf