Sullins Connector Solutions HSC30DRYI
HSC30DRYI picture photo
Mfg. Part Number
HSC30DRYI
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
HSC30DRYI.pdf
Availability of HSC30DRYI
QUANTITY
HSC30DRYI Order Process
Ship out your order
Specifications of HSC30DRYI
Internal Part NumberEIS-HSC30DRYI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSC30DRYI
Related LinksHSC3, HSC30DRYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSC30DRYI Details Description
Related parts for HSC30DRYI
CONN RECEPT 10POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
SWITCH DIP ROCKER 12POS BLUE 5V datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SSD 320GB SCSI datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 70NS 68PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 660MA 735 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf