Susumu RG3216V-1182-B-T1
RG3216V-1182-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1182-B-T1
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1182-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1182-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1182-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1182-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1182-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1182-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1182-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1182-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1182-B-T1
TERMINAL LUG SOLDER RING #4 datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CONN CONTACT SPRING .031X.062 datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 15A 6OUT 15'CORD datasheet.pdf
BOARD EVAL NB7V32M datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 21POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 12V 150W 12.5A datasheet.pdf