Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMAND030PGSA3
HSCMAND030PGSA3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMAND030PGSA3
Brief Description
SENSOR PRES 30PSI GAUG 3.3V SMT
Datasheet Download
HSCMAND030PGSA3.pdf
Availability of HSCMAND030PGSA3
QUANTITY
HSCMAND030PGSA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMAND030PGSA3
Internal Part NumberEIS-HSCMAND030PGSA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Output TypeSPI
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.19" (4.93mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure60 PSI (413.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMAND030PGSA3
HSCMAND030PGSA3 Details Description
Related parts for HSCMAND030PGSA3
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DISPLAY 2DIGIT RED CA 0.39" datasheet.pdf
REPL LED BULB WHT 6V datasheet.pdf
FJ GIGE 5M MONO CAMERA datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
VERT.MALE, IEC L2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
72 POS R/A RECEPTACLE datasheet.pdf