Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMLNT015PDSA5
HSCMLNT015PDSA5 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMLNT015PDSA5
Brief Description
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Datasheet Download
HSCMLNT015PDSA5.pdf
Availability of HSCMLNT015PDSA5
QUANTITY
HSCMLNT015PDSA5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMLNT015PDSA5
Internal Part NumberEIS-HSCMLNT015PDSA5
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±15 PSI (±103.42 kPa)
Output TypeSPI
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.1" (2.47mm) Tube
Port StyleBarbless
FeaturesAmplified Output, Temperature Compensated
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure±60 PSI (±413.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead, Top Port
Supplier Device Package8-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMLNT015PDSA5
HSCMLNT015PDSA5 Details Description
Related parts for HSCMLNT015PDSA5
IC CPLD 512MC 10NS 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RELAY UNIT 61F datasheet.pdf
IGBT 1200V 55A 205W D1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 162K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
LOCKING ELEMENT EASY LOCK DOUBLE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf