Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMNNN015PA2A3
HSCMNNN015PA2A3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMNNN015PA2A3
Brief Description
SENSOR PRES 15PSI ABSO 3.3V SMT
Datasheet Download
HSCMNNN015PA2A3.pdf
Availability of HSCMNNN015PA2A3
QUANTITY
HSCMNNN015PA2A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMNNN015PA2A3
Internal Part NumberEIS-HSCMNNN015PA2A3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port Size-
Port StyleNo Port
FeaturesAmplified Output, Temperature Compensated
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead
Supplier Device Package8-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMNNN015PA2A3
HSCMNNN015PA2A3 Details Description
Related parts for HSCMNNN015PA2A3
CONN MOD JACK 6P2C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC PSRAM 16MBIT 85NS 54VFBGA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS 3A R/A DIP datasheet.pdf
OSC XO 162.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.4K OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
CABLE 20COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.5" DIA BLACK datasheet.pdf