3M HSHM-H095B4-5CP2-TG30L
HSHM-H095B4-5CP2-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H095B4-5CP2-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 95POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H095B4-5CP2-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H095B4-5CP2-TG30L
QUANTITY
HSHM-H095B4-5CP2-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H095B4-5CP2-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H095B4-5CP2-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package104
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 19
Number of Positions95
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H095B4-5CP2-TG30L
Related LinksHSHM-H095B4, HSHM-H095B4-5CP2-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H095B4-5CP2-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H095B4-5CP2-TG30L
Connector Header 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LABEL 2.0"X1.25" CLEAR POLYESTER datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 333MHZ 165FBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 5V datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 86MHZ 8SOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 4POS PIN datasheet.pdf