Sullins Connector Solutions HSM12DSAS
HSM12DSAS picture photo
Mfg. Part Number
HSM12DSAS
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
HSM12DSAS.pdf
Availability of HSM12DSAS
QUANTITY
HSM12DSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM12DSAS
Internal Part NumberEIS-HSM12DSAS
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM12DSAS
Related LinksHSM1, HSM12DSAS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM12DSAS Details Description
Related parts for HSM12DSAS
TRIMMER 100K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN MINI datasheet.pdf
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
192LF PF SIGNAL 4R METRAL HDR datasheet.pdf
MODULE MAGNETIC LAN 1-PORT SMD datasheet.pdf
HEADER 9POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf