Sullins Connector Solutions HSM15DRKF-S13
HSM15DRKF-S13 picture photo
Mfg. Part Number
HSM15DRKF-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
HSM15DRKF-S13.pdf
Availability of HSM15DRKF-S13
QUANTITY
HSM15DRKF-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM15DRKF-S13
Internal Part NumberEIS-HSM15DRKF-S13
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM15DRKF-S13
Related LinksHSM15D, HSM15DRKF-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM15DRKF-S13 Details Description
Related parts for HSM15DRKF-S13
CLAMP TIE STD #25SCR 50LB 15.0" datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VOLTMETER 0-36VDC LED PANEL MT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
SCR 1200V 780A A-PUK datasheet.pdf