Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM3-6.4-22-2
HSM3-6.4-22-2 picture photo
Mfg. Part Number
HSM3-6.4-22-2
Brief Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 22MM
Datasheet Download
HSM3-6.4-22-2.pdf
Availability of HSM3-6.4-22-2
QUANTITY
HSM3-6.4-22-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM3-6.4-22-2
Internal Part NumberEIS-HSM3-6.4-22-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.252" (6.40mm) Hex
Between Board Height0.866" (22.00mm)
Length - Overall1.102" (28.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM3-6.4-22-2
HSM3-6.4-22-2 Details Description
Related parts for HSM3-6.4-22-2
JUMPER-H1504TR/A3049V/X 3" datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A 330W TO247-3 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 15W datasheet.pdf
RES 390 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf