Vishay/BCcomponents HSZ220MAQBF0KR
HSZ220MAQBF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ220MAQBF0KR
Brief Description
CAP CER 22PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ220MAQBF0KR.pdf
Availability of HSZ220MAQBF0KR
QUANTITY
HSZ220MAQBF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ220MAQBF0KR
Internal Part NumberEIS-HSZ220MAQBF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ220MAQBF0KR
Related LinksHSZ220M, HSZ220MAQBF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ220MAQBF0KR Details Description
Related parts for HSZ220MAQBF0KR
LED RED CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
RELAY REED DPDT 250MA 5V datasheet.pdf
CARD DIGITAL I/O 8/8 SR9220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CONTROLLER POE 38-QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
AMPLIFIER 5 VDC OUTPUT 28 VDC IN datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf