Susumu HTC1005-1E-1R8-J-L5
HTC1005-1E-1R8-J-L5 picture photo
Mfg. Part Number
HTC1005-1E-1R8-J-L5
Brief Description
CAP THIN FILM 1.8PF 25V 0402
Datasheet Download
HTC1005-1E-1R8-J-L5.pdf
Availability of HTC1005-1E-1R8-J-L5
QUANTITY
HTC1005-1E-1R8-J-L5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HTC1005-1E-1R8-J-L5
Internal Part NumberEIS-HTC1005-1E-1R8-J-L5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTC1005-1E-1R8-J-L5
Related LinksHTC1005-1, HTC1005-1E-1R8-J-L5 Datasheet, Susumu Distributor
HTC1005-1E-1R8-J-L5 Details Description
Related parts for HTC1005-1E-1R8-J-L5
RES 0.33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMA datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 110MA 3.1 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STR INLINE CRIMP datasheet.pdf
DF11 .A126MJ15C0.0010.01 1.5A datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI 250KSPS 16DFN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V JB 0805 datasheet.pdf