Susumu HTC1005-1E-R80-J-L5
HTC1005-1E-R80-J-L5 picture photo
Mfg. Part Number
HTC1005-1E-R80-J-L5
Brief Description
CAP THIN FILM 0.8PF 25V 0402
Datasheet Download
HTC1005-1E-R80-J-L5.pdf
Availability of HTC1005-1E-R80-J-L5
QUANTITY
HTC1005-1E-R80-J-L5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HTC1005-1E-R80-J-L5
Internal Part NumberEIS-HTC1005-1E-R80-J-L5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTC1005-1E-R80-J-L5
Related LinksHTC1005-1, HTC1005-1E-R80-J-L5 Datasheet, Susumu Distributor
HTC1005-1E-R80-J-L5 Details Description
Related parts for HTC1005-1E-R80-J-L5
RES SMD 1.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 0.1A 8SO datasheet.pdf
VELOSTAT CONDUCT BAG 15X18"100PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Wire Wrap datasheet.pdf
LENS FOR UXGA CAM 75MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADAU1978 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf