3M 25.4MM-39.37MM-25-8815
25.4MM-39.37MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
25.4MM-39.37MM-25-8815
Brief Description
25.4MM X 39.37MM 1=25/PK
Datasheet Download
25.4MM-39.37MM-25-8815.pdf
Availability of 25.4MM-39.37MM-25-8815
QUANTITY
25.4MM-39.37MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25.4MM-39.37MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-25.4MM-39.37MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline25.40mm x 39.37mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25.4MM-39.37MM-25-8815
Related Links25.4MM-39.3, 25.4MM-39.37MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
25.4MM-39.37MM-25-8815 Details Description
Related parts for 25.4MM-39.37MM-25-8815
IDC CABLE- AKC24G/ AE24M / AKC24 datasheet.pdf
IC PREAMP AUDIO STER AB 9SIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
FERRITE EMI SPLIT/SNAP-ON CORE datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf