Techflex HTN0.13TB
HTN0.13TB picture photo
Mfg. Part Number
HTN0.13TB
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
HALAR SLEEVING 1/8" BLACK 1000'
Datasheet Download
HTN0.13TB.pdf
Availability of HTN0.13TB
QUANTITY
HTN0.13TB Order Process
Ship out your order
Specifications of HTN0.13TB
Internal Part NumberEIS-HTN0.13TB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.125" (3.18mm)
Diameter - Maximum0.250" (6.40mm)
Length1000' (304.8m)
MaterialEthylene Chlorotrifluoroethylene
FeaturesPlenum Rated, Self Extinguishing
ColorBlack, White
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTN0.13TB
Related LinksHTN0, HTN0.13TB Datasheet, Techflex Distributor
HTN0.13TB Details Description
Related parts for HTN0.13TB
IC DRIVER MOSF DUAL SYNC 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
IC GATE NOR 2INP X2DFN-6 datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
TV 22C 22#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
1000UF 7.5V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf