Stackpole Electronics Inc. HVCB0805FKD330K
HVCB0805FKD330K picture photo
Mfg. Part Number
HVCB0805FKD330K
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/5W 0805
Datasheet Download
HVCB0805FKD330K.pdf
Availability of HVCB0805FKD330K
QUANTITY
HVCB0805FKD330K Order Process
Ship out your order
Specifications of HVCB0805FKD330K
Internal Part NumberEIS-HVCB0805FKD330K
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVCB0805FKD330K
Related LinksHVCB080, HVCB0805FKD330K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
HVCB0805FKD330K Details Description
Related parts for HVCB0805FKD330K
RES 430 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.1A MINI-3P datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 820MA 210 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
TOOL INSERTION TWEEZER 20 GA datasheet.pdf
CAP FILM 3.9 NF 10% 1000VDC datasheet.pdf