Ohmite HVF1206T5004FE
HVF1206T5004FE picture photo
Mfg. Part Number
HVF1206T5004FE
Brief Description
RES SMD 5M OHM 1% 0.3W 1206
Datasheet Download
HVF1206T5004FE.pdf
Availability of HVF1206T5004FE
QUANTITY
HVF1206T5004FE Order Process
Ship out your order
Specifications of HVF1206T5004FE
Internal Part NumberEIS-HVF1206T5004FE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Magnetic
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.128" L x 0.063" W (3.25mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.71mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVF1206T5004FE
Related LinksHVF1206, HVF1206T5004FE Datasheet, Ohmite Distributor
HVF1206T5004FE Details Description
Related parts for HVF1206T5004FE
IC CONTRLR HOTSWAP NEGVOLT 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
XMEGA E5 XPLAINED EVAL KIT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
OSC CMEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 361NFBGA datasheet.pdf
IGBT 1200V 105A 630W PKG S datasheet.pdf
CTV 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf