Vishay/BCcomponents HVR3700006344FR500
HVR3700006344FR500 picture photo
Mfg. Part Number
HVR3700006344FR500
Brief Description
RES 6.34M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
HVR3700006344FR500.pdf
Availability of HVR3700006344FR500
QUANTITY
HVR3700006344FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVR3700006344FR500
Internal Part NumberEIS-HVR3700006344FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVR3700006344FR500
Related LinksHVR370000, HVR3700006344FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HVR3700006344FR500 Details Description
Related parts for HVR3700006344FR500
ITA 1/ZA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
PROC EXTENS PAK PIC24F16KA102 datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 100MA 5GHZ SOT223 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf