Littelfuse HVR600P150CMFF
HVR600P150CMFF picture photo
Mfg. Part Number
HVR600P150CMFF
Brief Description
FUSE RESETTABLE 150MA 60V RADIAL
Datasheet Download
HVR600P150CMFF.pdf
Availability of HVR600P150CMFF
QUANTITY
HVR600P150CMFF Order Process
Ship out your order
Specifications of HVR600P150CMFF
Internal Part NumberEIS-HVR600P150CMFF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Max60V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Trip (It)300mA
R Min/Max6.000 ~ 12.00 Ohm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVR600P150CMFF
Related LinksHVR600P, HVR600P150CMFF Datasheet, Littelfuse Distributor
HVR600P150CMFF Details Description
Related parts for HVR600P150CMFF
DIODE ARRAY GP 200V 250MA SC74-6 datasheet.pdf
CONN RCPT PDDLBRD 26POS VERT T/H datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.050" datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 250V 6.3A PCB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
MICRO 9 M 20" YEL JACKP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.95A 31 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf