Riedon HVS2512-220MK8
HVS2512-220MK8 picture photo
Mfg. Part Number
HVS2512-220MK8
Brief Description
RES SMD 220M OHM 10% 1W 2512
Datasheet Download
HVS2512-220MK8.pdf
Availability of HVS2512-220MK8
QUANTITY
HVS2512-220MK8 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVS2512-220MK8
Internal Part NumberEIS-HVS2512-220MK8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220M
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesNon-Magnetic
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.138" W (6.30mm x 3.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVS2512-220MK8
Related LinksHVS2512, HVS2512-220MK8 Datasheet, Riedon Distributor
HVS2512-220MK8 Details Description
Related parts for HVS2512-220MK8
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.1PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LAPPING FILM 0.5 MICRON datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
LITEPIPE 5MM AMBER TRANSP 0.93"L datasheet.pdf