FFF HW04508200J0G
HW04508200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW04508200J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF DOWN
Datasheet Download
HW04508200J0G.pdf
Availability of HW04508200J0G
QUANTITY
HW04508200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW04508200J0G
Internal Part NumberEIS-HW04508200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW04508200J0G
Related LinksHW0450, HW04508200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW04508200J0G Details Description
Related parts for HW04508200J0G
LED PRISM 3MM YLW/YLW SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 1X1.5 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf