FFF HW07508500J0G
HW07508500J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW07508500J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF MIDDLE
Datasheet Download
HW07508500J0G.pdf
Availability of HW07508500J0G
QUANTITY
HW07508500J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW07508500J0G
Internal Part NumberEIS-HW07508500J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW07508500J0G
Related LinksHW0750, HW07508500J0G Datasheet, FFF Distributor
HW07508500J0G Details Description
Related parts for HW07508500J0G
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.8MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 6SON datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C ROYAL BLUE SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZD50 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-24V 3A datasheet.pdf