FFF HW09705000J0G
HW09705000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW09705000J0G
Brief Description
500 TB SPR PLU DOWN/SIDE
Datasheet Download
HW09705000J0G.pdf
Availability of HW09705000J0G
QUANTITY
HW09705000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW09705000J0G
Internal Part NumberEIS-HW09705000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,000
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW09705000J0G
Related LinksHW0970, HW09705000J0G Datasheet, FFF Distributor
HW09705000J0G Details Description
Related parts for HW09705000J0G
IC CURRENT REGULATOR TO220AB datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC ASK RECEIVER LF 3CH 16-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 272MA 2.04 OHM datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
500 TB SPR CLA WL 2WIRES datasheet.pdf
RES 619K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf