FFF HW18100200J0G
HW18100200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW18100200J0G
Brief Description
350 TB SPRING PLUG WF
Datasheet Download
HW18100200J0G.pdf
Availability of HW18100200J0G
QUANTITY
HW18100200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW18100200J0G
Internal Part NumberEIS-HW18100200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW18100200J0G
Related LinksHW1810, HW18100200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW18100200J0G Details Description
Related parts for HW18100200J0G
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MINI LATCH HSG BULKHEAD DR datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 ALUMINUM 10MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR I2C EEPROM 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 300MA 310 MOHM datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf