FFF HX22218100J0G
HX22218100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HX22218100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
350 TB SPR CLA 90D A/T
Datasheet Download
HX22218100J0G.pdf
Availability of HX22218100J0G
QUANTITY
HX22218100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HX22218100J0G
Internal Part NumberEIS-HX22218100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHX
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HX22218100J0G
Related LinksHX2221, HX22218100J0G Datasheet, FFF Distributor
HX22218100J0G Details Description
Related parts for HX22218100J0G
IC OPAMP JFET 4MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
MMT DIE SET (5) FIQD 22-18 AWG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 13A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1A 780 MOHM TH datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD80 datasheet.pdf