Sensata Technologies/Airpax IALHK111-1-52-15.0-01
IALHK111-1-52-15.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IALHK111-1-52-15.0-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IALHK111-1-52-15.0-01.pdf
Availability of IALHK111-1-52-15.0-01
QUANTITY
IALHK111-1-52-15.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IALHK111-1-52-15.0-01
Internal Part NumberEIS-IALHK111-1-52-15.0-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIAL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IALHK111-1-52-15.0-01
Related LinksIALHK111-1, IALHK111-1-52-15.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IALHK111-1-52-15.0-01 Details Description
Related parts for IALHK111-1-52-15.0-01
CONN HOUSNG 14POS .100 POL W/STR datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.15PF 25V 0201 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8MSOP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 100NS 48UBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
EVAL BOARD 24V OUT 300W SMD datasheet.pdf
18 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 3ACP+6P+24S datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
HDM EMPO080F180FT datasheet.pdf
CRYSTAL 31.2500 KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf