| Internal Part Number | EIS-IALNK111-1REC4-62-20.0-AE | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Series | IAL | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 20A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 3 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IALNK111-1REC4-62-20.0-AE | |
 | LM2599S-3.3/NOPB | IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-7 | datasheet.pdf | |
 | M2018BB1W01 | SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V | datasheet.pdf | |
 | M2024CS1G03-C | SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V | datasheet.pdf | |
 | HMC49DRXN-S734 | CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD | datasheet.pdf | |
 | LTC4312CMS#PBF | IC MULTIPLEXR I2C HOTSWAP 16MSOP | datasheet.pdf | |
 | 431405-09-0 | Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) | datasheet.pdf | |