Lattice Semiconductor Corporation ICE40LM4K-CM36
ICE40LM4K-CM36 picture photo
Mfg. Part Number
ICE40LM4K-CM36
Brief Description
IC FPGA LP 3502LUTS 1.2V 36UCBGA
Datasheet Download
ICE40LM4K-CM36.pdf
Availability of ICE40LM4K-CM36
QUANTITY
ICE40LM4K-CM36 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICE40LM4K-CM36
Internal Part NumberEIS-ICE40LM4K-CM36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesLM
Number of LABs/CLBs440
Number of Logic Elements/Cells3520
Total RAM Bits81920
Number of I/O28
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case36-VFBGA
Supplier Device Package36-UCBGA (2.5x2.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICE40LM4K-CM36
Related LinksICE40LM, ICE40LM4K-CM36 Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ICE40LM4K-CM36 Details Description
Related parts for ICE40LM4K-CM36
IC POT DUAL LOG HV 50K 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf