XP Power ICH10048S24
ICH10048S24 picture photo
Mfg. Part Number
ICH10048S24
Datasheet Download
ICH10048S24.pdf
Availability of ICH10048S24
QUANTITY
ICH10048S24 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICH10048S24
Internal Part NumberEIS-ICH10048S24
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)4.17A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency85%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICH10048S24
Related LinksICH10, ICH10048S24 Datasheet, XP Power Distributor
ICH10048S24 Details Description
Related parts for ICH10048S24
AC/DC CONVERTER 5V 90W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DGTL SW 1024X1024 64-STQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
F6 SELF WRAP 3/4" BLACK 50' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V 1% BP 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 3.92M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf