Integrated Device Technology (IDT) IDT71T75602S100PF8
IDT71T75602S100PF8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71T75602S100PF8
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71T75602S100PF8.pdf
Availability of IDT71T75602S100PF8
QUANTITY
IDT71T75602S100PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71T75602S100PF8
Internal Part NumberEIS-IDT71T75602S100PF8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size18M (512K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71T75602S100PF8
Related LinksIDT71T756, IDT71T75602S100PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71T75602S100PF8 Details Description
Related parts for IDT71T75602S100PF8
DIODE ZENER 5.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 36SOJ datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.287 OHM 1% 5W datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 8" 2S FIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
IC DESERIALIZER X6 1:10 196LBGA datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 2.0MM datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 590MA 278 MOHM datasheet.pdf