Integrated Device Technology (IDT) IDT71V25761YSA166BQI8
IDT71V25761YSA166BQI8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V25761YSA166BQI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA
Datasheet Download
IDT71V25761YSA166BQI8.pdf
Availability of IDT71V25761YSA166BQI8
QUANTITY
IDT71V25761YSA166BQI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V25761YSA166BQI8
Internal Part NumberEIS-IDT71V25761YSA166BQI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V25761YSA166BQI8
IDT71V25761YSA166BQI8 Details Description
Related parts for IDT71V25761YSA166BQI8
TERM BLOCK 35MM DIN MLTLVL BEIGE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.53"L X 3.54"W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 10DFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 311.04MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
KE/POK71 CONTINUITY PLATES datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 100W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf