Integrated Device Technology (IDT) IDT71V67603S133PF8
IDT71V67603S133PF8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V67603S133PF8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V67603S133PF8.pdf
Availability of IDT71V67603S133PF8
QUANTITY
IDT71V67603S133PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V67603S133PF8
Internal Part NumberEIS-IDT71V67603S133PF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V67603S133PF8
Related LinksIDT71V676, IDT71V67603S133PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V67603S133PF8 Details Description
Related parts for IDT71V67603S133PF8
REG 3.3V 2A ADJ ON/OFF HRZ 12SIP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V OUT 10 WATT datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W UMT6 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 400KHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBLE HD XGA DB15 M-M 5M FERRITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf