Sensata Technologies/Airpax IEG1-1REC4-62-10.0-01-V
IEG1-1REC4-62-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1REC4-62-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG1-1REC4-62-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG1-1REC4-62-10.0-01-V
QUANTITY
IEG1-1REC4-62-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1REC4-62-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1REC4-62-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1REC4-62-10.0-01-V
Related LinksIEG1-1REC4-, IEG1-1REC4-62-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1REC4-62-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG1-1REC4-62-10.0-01-V
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.69 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 5.0V 32SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf