Sensata Technologies/Airpax IEG11-1-63-10.0-01-V
IEG11-1-63-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1-63-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG11-1-63-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG11-1-63-10.0-01-V
QUANTITY
IEG11-1-63-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1-63-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1-63-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1-63-10.0-01-V
Related LinksIEG11-1-63, IEG11-1-63-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG11-1-63-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG11-1-63-10.0-01-V
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf