Sensata Technologies/Airpax IEG11-1REC4-72-10.0-01-V
IEG11-1REC4-72-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1REC4-72-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG11-1REC4-72-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG11-1REC4-72-10.0-01-V
QUANTITY
IEG11-1REC4-72-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1REC4-72-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1REC4-72-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1REC4-72-10.0-01-V
IEG11-1REC4-72-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG11-1REC4-72-10.0-01-V
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC MPU/WATCHDG 23-47MS SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 4.9A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 5100PF 2% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES MO 1W 47K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AMP MODU MOD. IV CO datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf