Sensata Technologies/Airpax IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V.pdf
Availability of IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
QUANTITY
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
FIXED IND 10UH 300MA 460 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 700MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB datasheet.pdf
DOPP-FLACHFEDERCONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C 4CH 10MSOP datasheet.pdf
COMBO 3W3 F SOD NM CAD datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf