Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-52-50.0-01-V
IEG6-1-52-50.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-52-50.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IEG6-1-52-50.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-52-50.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-52-50.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-52-50.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-52-50.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-52-50.0-01-V
Related LinksIEG6-1-52, IEG6-1-52-50.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-52-50.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-52-50.0-01-V
RES SMD 2.21K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 22POS 0.156 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8LINE 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 8.0MH PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf