Sensata Technologies/Airpax IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V
IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V.pdf
Availability of IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V
QUANTITY
IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V
IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V Details Description
Related parts for IEG6-1REC4-53F-30.0-91-V
CONN RCPT 86POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 15POS datasheet.pdf
CF CARD CONN MA TYPE 50 CIRCUIT datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Y5V 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 THRUHL datasheet.pdf