Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-61F-10.0-01-V
IEG66-1-61F-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-61F-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG66-1-61F-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-61F-10.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-61F-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-61F-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-61F-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-61F-10.0-01-V
Related LinksIEG66-1-61, IEG66-1-61F-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-61F-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-61F-10.0-01-V
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 3POS HR datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 10% 50V RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 35V datasheet.pdf
RES 130K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
1ETH,1SRLGSM HSPA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf