Rohm Semiconductor MCR25JZHF3831
MCR25JZHF3831 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3831
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3831.pdf
Availability of MCR25JZHF3831
QUANTITY
MCR25JZHF3831 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3831
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3831
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3831
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3831 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3831 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3831
IDC CABLE - MKC16K/MC16F/MKC16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 22K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf