Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-61F-40.0-91-V
IEG66-1-61F-40.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-61F-40.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IEG66-1-61F-40.0-91-V.pdf
Availability of IEG66-1-61F-40.0-91-V
QUANTITY
IEG66-1-61F-40.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-61F-40.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-61F-40.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-61F-40.0-91-V
Related LinksIEG66-1-61, IEG66-1-61F-40.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-61F-40.0-91-V Details Description
Related parts for IEG66-1-61F-40.0-91-V
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC MDAC 12BIT DUAL SER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16MSOP datasheet.pdf