Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-62-20.0-21-V
IEG66-1-62-20.0-21-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-62-20.0-21-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG66-1-62-20.0-21-V.pdf
Availability of IEG66-1-62-20.0-21-V
QUANTITY
IEG66-1-62-20.0-21-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-62-20.0-21-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-62-20.0-21-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-62-20.0-21-V
Related LinksIEG66-1-62, IEG66-1-62-20.0-21-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-62-20.0-21-V Details Description
Related parts for IEG66-1-62-20.0-21-V
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100X.200 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf