Vishay/BCcomponents MBB02070C1823DC100
MBB02070C1823DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1823DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 182K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1823DC100.pdf
Availability of MBB02070C1823DC100
QUANTITY
MBB02070C1823DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1823DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1823DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1823DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1823DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1823DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1823DC100
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
RELAY SSR 100VDC/100A 4-32VDC datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 20KV Z5U DISK datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 670MA 510 MOHM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.5GSPS DL 292BGA datasheet.pdf
CRIMPING HEAD CONTACT ON REEL FC datasheet.pdf
CABLE CAT5E W/BOOT 20' BLUE datasheet.pdf
CAP CER 150PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 32V 20A IN LINE datasheet.pdf