Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-63-15.0-01-V
IEG66-1-63-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-63-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG66-1-63-15.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-63-15.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-63-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-63-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-63-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-63-15.0-01-V
Related LinksIEG66-1-63, IEG66-1-63-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-63-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-63-15.0-01-V
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SENSOR VACUUM 101.3KPA NPN/ ANLG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 1.6A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
RS-F8/IDX MISU CBL INTFACE datasheet.pdf
T50MRX BLK MOUNTING TIE 8" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED DURIS S5 3500K 2SMD datasheet.pdf
PROCESSOR 533MHZ datasheet.pdf