Vishay/BCcomponents MBB0207CC4029FC100
MBB0207CC4029FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC4029FC100
Brief Description
RES 40.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC4029FC100.pdf
Availability of MBB0207CC4029FC100
QUANTITY
MBB0207CC4029FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC4029FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC4029FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)40.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC4029FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC4029FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC4029FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC4029FC100
COMPUTER SINGLE-BOARD LP3500 FOX datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
SIDAC MC BI 90V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 44POS 15GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 2.5GSPS RF 160-BGA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 511K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf