Susumu RG1608N-2210-C-T5
RG1608N-2210-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2210-C-T5
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2210-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2210-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-2210-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2210-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2210-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2210-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2210-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2210-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2210-C-T5
IC EEPROM 64KBIT 200NS 28TSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 0.1A SOT-89 datasheet.pdf
FLKM16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20TVSOP datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf