Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-63-20.0-01-V
IEG66-1-63-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-63-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG66-1-63-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-63-20.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-63-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-63-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-63-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-63-20.0-01-V
Related LinksIEG66-1-63, IEG66-1-63-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-63-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-63-20.0-01-V
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 16 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL Y,G,Y,O datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf