Sensata Technologies/Airpax IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V
IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V.pdf
Availability of IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V
QUANTITY
IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V
IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V Details Description
Related parts for IEG66-1REC4-63F-30.0-91-V
IC CLOCK MULT 1.8V 11OUT 48-QFN datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 47000PF 50VX7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf