Sensata Technologies/Airpax IEGF6-1-72-45.0-01-V
IEGF6-1-72-45.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-1-72-45.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 45A
Datasheet Download
IEGF6-1-72-45.0-01-V.pdf
Availability of IEGF6-1-72-45.0-01-V
QUANTITY
IEGF6-1-72-45.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-1-72-45.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-1-72-45.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating45A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-1-72-45.0-01-V
Related LinksIEGF6-1-72, IEGF6-1-72-45.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-1-72-45.0-01-V Details Description
Related parts for IEGF6-1-72-45.0-01-V
TVS DIODE 171VWM 287.7VC SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BUSHING 0.240" NYLON BLACK datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT NPN 472MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
RES 226K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf